Wieża widokowa na Objejskich Łąkach została wybudowana nad jeziorem Gardno na jej zachodnim brzegu. To jedno z miejsc, dzięki któremu poczujemy bliskość z naturą – z dala od uczęszczanych szlaków, wśród łąk i szuwarów pobliskiego jeziora. W większości przypadków będziemy sami na owej wieży. Wiosenny koncert żab, ptasie zaloty, piękne wyspy z szuwarów to „widoki” dzięki którym warto tu zajrzeć.
Warto też spojrzeć na dalszy krajobraz na odległych brzegach jeziora Gardno – zobaczymy wydmę na której szczycie zbudowana jest Latarnia Morska w Czołpinie, Wzgórze Rowokół, miejscowości Gardna Wielka, Retowo.
Jezioro Gardno ma powierzchnię ok 2,4 tys. ha (co daje mu 8 miejsce pod względem wielkości w Polsce) i głębokości od 1,3 m do 2,6 m. Jest praktycznie oprócz swojego południowego brzegu pozbawione wpływu człowieka na swój stan. Dzięki temu że jest położone w całości na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, ma naturalny charakter. Od morza oddzielona jest mierzeją Gardneńską – o szerokości od 0,8-2 km, w większości porośniętej lasem. Główną rzeką która wpływa do jeziora jest rzeka Łupawa, która poprzez kanał uchodzi w Rowach do morza. Specyficzne układy wodne sprawiają że wody jeziora czasami mieszają się z morską wodą gdy na morzu szaleją sztormy i silne wiatry powodujące zjawisko tzw. cofki. Dzięki czemu jezioro to ma specyficzną i wyjątkową florę i faunę.
Do wieży możemy dojść lub dojechać rowerem z Rowów ok (3 km) lub Objazdy (3 km). Samochodem będzie to karkołomne i z naruszeniem prawa. Od strony Rowów kierujemy się ul. Kościelną na oznakowany szlak rowerowy R10 – po przejechaniu lasu napotkamy duży drewniany drogowskaz kierujący na wieżę. Od strony Objazdy wjeżdżamy w drogę koło kościoła w Objeździe i kierując się drogą dojedziemy do obszaru Objejskich Łąk, rozległych łąk położonych nad jez. Gardno – dziś służą jako źródło siana, kiedyś wydobywano na nich przemysłowo torf. Dalej drogą z płyt jumbo z lekkimi wstrząsem – prawie prosto trafimy na wieżę. Warto także rozejrzeć się dookoła żeby zobaczyć piękno tych łąk, bogactwo roślinności i mnogość wszelkiego typu żyjątek.